نشست مشترک رایزنان علمی ایران در خارج از کشور با معاونان وزیر علوم

نشست مشترک رایزنان علمی ایران در خارج از کشور با دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری ،دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان اموردانشجویان و مدیران حوزه های دانشجویی و پژوهشی وزارت علوم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: در سالهای اخیر مناسبات بین المللی دانشگاهها تقویت شده است و دانشگاههای کشور در تحقیقات مهم بین المللی مانند سزامی،سرن و مرکز بین‌المللی فیزیک نظری حضور فعالی دارند.
دکتر وحید احمدی افزود: رایزنان علمی ایران در خارج از کشور در تقویت همکاری های علمی بین المللی دانشگاهها مخصوصا همکاری های پژوهشی و فناورانه نقش مهمی برعهده دارند.
دبیرکل شورای عالی عتف تاکید کرد: ایران در فناوری پیشرفت های مهمی داشته است و رایزنان علمی می توانند این دستاوردها بویژه در حوزه محصولات فناورانه شرکت های دانش بنیان را در کشورهای دیگر معرفی کنند و زمینه تبادل فناوری را فراهم کنند.
در ادامه این نشست، دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان اموردانشجویان گفت: تقویت همکاری های پژوهشی نیز مانند فعالیت های امور دانشجویی از وظایف رایزنان علمی ایران در خارج از کشور است و تقویت همکاری های مستمر علمی ایران با دیگر کشورها در دستور کار رایزنان علمی ایران قرار دارد.
وی تاکید کرد: رایزنان علمی ایران می توانند در همه کشورها بویژه کشورهای اسلامی، معّرف توانایی های ایران باشند و زمینه های کمک کشورمان به این کشورها را در راه اندازی پارک های علمی و فناوری و مراکز رشد فراهم کنند.
در ادامه این نشست رایزنان علمی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور دیدگاههای خودرا مطرح و تبادل نظر کردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *